środa, 16 listopada 2016

VI Salon Ciekawej Książki w Łodzi


VI Salon Ciekawej Książki odbędzie się w dniach 18 - 20 listopada 2016r. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282). 


Godziny zwiedzania:
18 listopada (piątek) - 10:00 - 18:00
19 listopada (sobota) - 10:00 - 18:00
20 listopada (niedziela) - 10:00 - 17:00
Już w najbliższy weekend odbędzie się VI. edycja Salonu Ciekawej Książki. Miałam okazję być na każdej z nich i widzę, jak z roku na rok, łódzkie targi książki stają się coraz atrakcyjniejsze! 

Oprócz wydawnictw, które już mieliśmy okazję zobaczyć, pojawią się po raz pierwszy m.in: Wydawnictwo Literackie, Grupa Foksal (Buchmann, Wilga, W.A.B.), Czytelnik, MUZA, LTW, Copernicus Center Press, In Rock Music Press i inni. 
Pełną listę wystawców znajdziecie: TUTAJ

Salon Ciekawej Książki to także spotkania z wyjątkowymi autorami. Nie ukrywam, że w tym roku najbardziej czekam na Katarzynę Puzyńską, która idzie jak burza z kolejnymi tomami serii o Lipowie. Będzie okazja na rozmowę również z takimi osobami, jak: Joanna Opiat-Bojarska, Karolina Oponowicz, Sylwia Chutnik, Joanna Fabicka, Marek Krajewski, Vincent. V. Severski, Adam Wajrak, Tomasz Sekielski, Wojciech Malajkat, Grzegorz Kalinowski, Arkady Paweł Fiedler, Grzegorz Kasdepke, Mariusz Ziomecki i Robert Drózd (Świat Czytników).
Pełna lista potkań autorskich znajduje się: TUTAJAle to jeszcze nie wszystko, organizatorzy przygotowali szereg akcji, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie:

"Salon Ciekawej Książki to również bogata oferta imprez towarzyszących. W programie znajdują się warsztaty edukacyjno-plastyczne przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej. Ich ideą jest rozwijanie zamiłowania do książek i czytania. W bieżącym roku tematyka warsztatów najczęściej dotyczy twórczości Henryka Sienkiewicza. Wynika to z ogłoszenia przez Sejm RP roku 2016 Rokiem Sienkiewicza. Zajęcia przygotowane zostały przez wojewódzkie i miejskie biblioteki publiczne. Z kolei, Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych (Polska Sekcja IBBY) poprowadzi warsztaty z magazynem dla dzieci „Świerszczyk”. Będą to zajęcia pt. „Przyjdź i zrób swój numer Świerszczyka” oraz warsztaty z książką pt. „Kawalerka” (w ramach projektu Mała Warszawa czyta). Podczas Salonu odbędzie się uroczystość 15-lecia debiutu książkowego Grzegorza Kasdepke, autora książki pt. „Kacperiada”. Na jej podstawie zrealizowano serial telewizyjny dla dzieci. Z myślą o młodzieży starszej, przygotowane są warsztaty pt. „Kulisy pracy dziennikarza i pisarza”, które poprowadzi Tomasz Sekielski. Publicysta opowie m.in.: „o fikcji, prawdzie, kulisach pracy reportera i pisarza, co i dlaczego staje się w dzisiejszym świecie tzw. newsem”. Michał Zawadka, trener motywacyjny poprowadzi natomiast warsztaty dla młodzieży pt. „Chcę być kimś, czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone”.

Coraz większą rzeszę miłośników znajdują książki dostępne w formie elektronicznej, czyli popularne e-booki. Warto edukować czytelników o tym, jaki czytnik wybrać, jak zacząć czytać e-booki oraz gdzie szukać nowości i promocji na wydawnictwa w formie elektronicznej. Spotkanie pt. „Wprowadzenie do e-czytania” poprowadzi Robert Drózd, autor bloga Świat Czytników. Podczas Salonu będzie można wziąć udział również w spotkaniu poświęconemu trendom w sztuce komiksu pt. „Najnowsze trendy w sztuce komiksu, na przykładzie publikacji polskojęzycznych". Poprowadzi je Artur Wabik, polski artysta sztuk wizualnych, kurator, publicysta, badacz popkultury. Wydawca komiksu i literatury fantastycznej. 

Podczas VI Salonu Ciekawej Książki powstanie również strefa gier planszowych. Poprowadzi ją Stowarzyszenie Miłośników ERpegów i Fantastyki – organizator m.in. „Łódzkiego Portu Gier”. Na entuzjastów „planszówek” czeka wiele atrakcji, a wśród dostępnych gier znajdzie się wiele nowości. Połączeniem zamiłowania do literatury oraz dobrej zabawy będzie GRA MIEJSKA inspirowana najnowszym kryminałem autorstwa Katarzyny Bondy pt. „Lampiony”. Zadania, przed realizacją których staną uczestnicy gry, będą ulokowane w miejscach, w których toczy się akcja książki. Zabawę przygotowuje i poprowadzi firma ACORA EVENTS.

Salon Ciekawej Książki będzie również okazją do sprawdzenia znajomości języka polskiego. W sobotę (19 listopada) zostanie zorganizowane dyktando. Sprawdzian z języka polskiego jest finałem tegorocznej edycji "Pulsu Języka", który tradycyjnie wiąże się z wielkim konkursem ortograficznym. W dyktandzie może wziąć udział każda pełnoletnia osoba. Pula nagród wynosi 1 000 zł. Przewidziane są także nagrody książkowe. Organizatorem spotkania jest Dom Literatury w Łodzi."Szczegółowy program targów znajdziecie: TUTAJ

Dodatkowo możemy pobrać aplikację na telefon dzięki której mamy:


- możliwość wygodnego sprawdzenia programu SCK w każdej chwili,
- dostęp do listy wystawców i możliwość łatwego, alfabetycznego wyszukiwania,
- możliwość wyszukiwania wystawców po liście kategorii oraz 
- interaktywna nawigacja do stoisk
- bezpośredni kontakt z wystawcami przed, podczas oraz po ukończonych targach, dzięki funkcji wysyłania wiadomości z aplikacji.


Aplikacja jest dostępna w Sklepach Google Play oraz App Store. 


DO ZOBACZENIA NA TARGACH! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz